0.00 € Empty cart

  Dinosaur - marzipan cake topper

  Marzipan cake topper Dinosaur, hand-modelled.

  Detailed Product Description
  We have in stock 3 pcs On Wednesday it is available for personal delivery or by courier at your home.
  0x
  3.49 € 3.03 € excl. VAT

  Marzipan cake topper Dinosaur, hand-modelled.

  This hand-modelled marzipan figure has a natural almond flavour and aroma. It is excellent for decorating amusing children's cakes. You will not need to make your own figures. To highlight the colours you can use dust colours, with which you can gain for example lustre effects. To fix the figure on top of the cake you can use a toothpick or for better safety use edible glue or a home-made mixture of egg whites and icing sugar.

  Our marzipan figures are made only from the best genuine almond marzipan with no genetically modified ingredients and without any supplements (powdered milk, soya, lecithin, etc.)

  The marzipan flavor is completely naturally almond without any additives enhancing flavour or almond aroma.

  The figures are hand-formed or hand-modelled, and painted and packaged with love. 


  We are ready to make any marzipan figures based on your requirements, which will promote your company or the company of your clients at every social occasion, such as Christmas parties, company parties, exhibitions and other presentations, when you want to raise interest of your customers and thus boost your sales. Contact us.

   

  Size: height: c. 6.5 cm, length: c. 7.5, weight: 55 g

  Weight 60 g
  Materiál Marcipán
  Země původu Česká republika
  This product is included in: Marzipan figurines, Confectionery needs, Marzipan decoration, Edible decoration, Animal figurines, Animals

  No opinions yet

  Add Own Rating

  Garance bezplatného vrácení zboží


  Nepadlo vám zboží "do ruky"? Koupili jste příliš mnoho nebo se nehodí barevný odstín? Nevadí. Díky našemu programu Garance bezplatného vrácení zboží můžete vaši zásilku vrátit v klasické lhůtě 14 dní od okamžiku, kdy jste ji obdrželi a to zcela bezplatně. A je jedno, zda zcela odstupujete od smlouvy, vracíte jen část objednávky nebo třeba reklamujete. 

  Jak funguje Garance bezplatného vrácení zboží? 

  • Pokud reklamujete (např. poškozené zboží) - nejprve si prosím vytiskněte a vyplňte tento reklamační protokol - reklamace se řídí mj. reklamačním řádem
  • Pokud odstupujete od smlouvy do 14 dní od obdržení zásilky - vytiskněte si prosím a vyplňte formulář, který najdete zde.

  Balíček spolu s vyplněným formulářem pečlivě zabalte, tak, ať nedojde k poškození při přepravě a napište nám mailem na eshop@svetcukraru.cz nebo zavolejte v pracovní dny od 8  do 16 na tel 555 222 801.

  My vám mailem zašleme zpětný lístek do Zásilkovny, ten pak nalepte na zásilku a doneste do nejbližšího místa osobního odběru. Jejich seznam najdete zde. Balíček s nalepeným lístkem jednoduše přineste a na naše náklady jej dopravíme k nám do centrálního skladu. 

  Po doručení zboží (obvykle do týdne), vám zasíláme nové zboží nebo peníze na účet napsaný na vámi zaslaném formuláři. 

  V případě, že nechcete využít služby Garance bezplatného vrácení výrobku, zašlete prosím zásilku na adresu:

  PNM International s.r.o.
  U1 - Průmyslový park Karviná
  Závodní 540/51
  735 06 Karviná - Nové Město

  Tel pro kurýra/poštu: 603 33 77 55

  Zásilky nezasílejte jako dobírku, nevyžádané dobírky nepřijímáme a proces vrácení by se vám tak zbytečně prodražil.

  Contact us

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.